HAKKIMIZDA

DR. ZAFER KÜREGİBÜYÜK

HAKKINDA

1993-1999/Gazi ünv. Diş hek. Fak.

1999-2000/ stajiyer hekim

2000-2012/ tokat özel muayenehane

2002--2012/ sağlık bak. tokat ağız diş sağlığı merkezi

2013-2015/ Antalaya Z/Estetik özel diş polikliniği kurucu hekim

2015-......../ bursa özel muayenehane


DENEYİMLER

GAZİ Ü. DİŞ HEKİMLİĞİ FAK - ANKARA -1993-1999

MEZUNİYET SONRASI PEKİŞTİRME SITAJI-KASTAMONU DT. HAKKI TEKKEŞİN -1999-2000

ÖZEL MUAYENEHANE AÇILIŞI 2000-TOKAT,TURHAL

HİZMETLER

Kök kanal tedavisi İmplant Estetik porselen Tam diş protezi Pembe estetik Diş köprüsü Diş protez bakımı Diş çekimi Apse insizyonu ve drenajı Gülüş tasarımı Zirkonyum porselen kronlar Diş dolgusu Lamina uygulamaları Kısmi protez Dental anastezi Ağız cerrahisi Çene implantasyonu Kemik grefti


DİLLER

İngilizce Almanca


İLETİŞİM

+9 (0) 224 3341650

info@drzaferkuregibuyuk.net


Bütün insanlar aynı dilde gülümser.

BURSA VİP DERGİSİ EKİM/2018 SAYISINDAN…

1999 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Bölümü’nden mezun olan, Tokat ve Antalya’da görev yaptıktan sonra 2015 yılında Bursa’da hasta kabulüne başlayan başarılı hekim, içimizden biri;
Dr. Zafer Küreğibüyük

Spot- Sağlık ağızdan başlar. Sağlıksız bir diş yapısına sahip olan bireylerde özgüven azaldığı gibi, yaşam kalitesi de o oranda azalıyor. Ayrıca eksik ve sorunlu dişlerin yol açtığı problemler sağlığımızı olumsuz yönde etkiliyor, özellikle görünümü bozan eksik çarpık ya da renklenmiş dişler sosyal yaşantımızda en büyük sorunlardan birisi olarak çıkıyor karşımıza. Bu olumsuzlukları yaşamamak için ağız ve diş sağlığımıza gereken özeni göstermemiz gerekiyor.
……………

1999 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Bölümü’nden mezun olan, İngilizce ve Almanca bilen, Tokat ve Antalya’da görev yaptıktan sonra 2015 yılında Bursa’da hasta kabulüne başlayan başarılı hekim ve içimizden biri Dr. Zafer Küreğibüyük ile muayenehanesinde buluşup bu önemli konuyu konuştuk.

1- Sayın Zafer Küreğibüyük, sizi biraz tanıyabilir miyiz?
C-1-Merhaba, 1975 Tokat doğumluyum ilk orta ve lise eğitimimi Tokat’ta tamamladıktan sonra üniversite eğitimimi Ankara Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini 1999 yılında bitirdim. 2000 yılında Tokat’ta muayenecilik ile mesleki yaşantıma başladım 2012’de ise Tokat A.D.S.M hastanesinde devlet görevime başladım. 2012 yılında istifamı vererek devlet görevimi bırakarak Antalya’da özel poliklinik kurarak mesleğimi özel sektörde devam ettirme kararı aldım. 2015’te ise Bursa Nilüferdeki butik muayenehanemi açtım ve halen Bursa’da mesleğimi icra etmeye devam ediyorum. Evliyim ve 2 çocuk sahibiyim.

2- Tıbbın diğer birçok branşı varken siz Diş Hekimliğini neden seçtiniz?
C-2-Diş hekimliğinin el becerisine dayalı bir meslek oluşu ve yapılan işler çocukluk çağımdan beri hep ilgimi çekmiştir. Özellikle insanların ağrılarını dindirerek veya estetik sorunlarını çözerek gülümsetebilmek bu mesleği tercih etmemdeki en önemli etken

3- Bir diş hekimi olarak hastalarınızdan beklentileriniz nelerdir?
C-3-İlk beklentim ben ağızda çalışırken gözümün içine bakılmaması tabi bu işin esprisi. Hastalarımızdan tek ricam sorunlarını geciktirmeden bize gelmeleri.
Çünkü çok basitçe ve düşük maliyetle halledebileceğimiz sorunlar geç kalındığında daha zahmetli ve daha maliyetli çözümler gerektirebilmekte.
Zaten hiçbir sorunu görmezden gelerek çözemeyiz öyle değil mi, ayrıca geciktikçe sorunlar daha da artacaktır. ‘’Korkunun ecele fayadası yok’’ deyimi ne de doğrudur. Diş hekimi fobisi maalesef hâlen toplumumuzun büyük bir kesimi üzerinde etkin, ancak korkarak, kaçarak ya da erteleyerek sorunları daha da büyüterek asıl o zaman korktuklarımızı kendimiz davet etmiş olmaz mıyız? Çoğumuzun ya çocukluk çağında ya askerlik yıllarında veya hamilelik döneminde yaşadığı sorunlu bir diş tedavisi anısı vardır. Ve bu korkular bir ömür hep zihnimizde diş tedavilerine karşı bir korku bir soğukluk ve bir antipati oluşturmakta; oysaki günümüz teknolojisinde diş tedavileri artık çok daha kolay pratik ve sorunsuz bir hal almıştır. Anestezik ilaçlarımız eskiye nazaran çok daha başarılı anestezi sağlayabilmekte ve dolayısıyla tedavi aşamalarında ağrı duyma ihtimalini sıfıra indirmektedir.
Günümüzde çok harap ve enfeksiyonlu dişler hariç artık çoğu harabiyetli dişlerin dahi kullanılabilmesi mümkün olmakta, dolayısıyla diş çekimleri daha da geciktirilebilmektedir.
Tüm bunlara rağmen diş çekimi kaçınılmaz olmuş ve eksik dişler çoğalmış olabilir bu tür durumlarda da takıp çıkartılan protezler yerine implant üstü protezler, sabit diş protezleri imkânı sağlayabilmektedir.
Ancak tek şart sizlerin korkularınızı yenerek diş hekiminize geç kalmadan zamanında başvurabilmeniz.

4- Uyguladığınız tedaviler neler ve kısaca bahseder misiniz?

C-4-Elbette kök kanal tedavisi, implant, estetik porselen kaplamalar, tam protez, pembe-beyaz estetik, gülüş tasarımı, kron köprü, gömülü ve yirmi yaş diş çekimi, zirkonyum porselen kronlar, lamina uygulamaları, implant üstü protez, ağız ve diş cerrahisi, kemik grefti, kist ameliyatları, dişeti hastalıkları ve cerrahisi ve ortodonti gibi tedaviler uyguluyoruz. Bu tedavilerden özellikle gülüş tasarımı ve estetik kronlarla yaptığımız çok başarılı çalışmalarımız mevcut. Ayrıca dentalimplantların hem cerrahi aşaması hem üzerinin protez aşamasının birlikte değerlendirildiğinde çok başarılı ve memnun edici tedavi çözümleri sunabilmekteyiz.

5- Uzun yıllar Tokat ve Antalya’dan sonra neden Bursa?

C-5- Her şeyden önemlisi kebabı çok güzel
Bursa tarihi ve manevi havası olan çok güzel bir şehir. Ayrıca ticari hayatı çok aktif ve işsizliğin en alt düzeyde olduğu illerimizin içinde en yaşanılabilir olanı. Bir Anadolu şehri, kimse kendisini bu şehirde yabancı hissetmiyor. Tarih boyu dışardan gelen insanlara kucak açmış, iş vermiş, aş vermiş, yaşama sevinci vermiş. Özellikle özel sektörün canlı olması diş hekimliği açısından da cazip bir seçenek olmasını sağlıyor. Mesleki anlamda kendimizi geliştirebileceğimiz kongre ve seminerlere çok rahatlıkla erişebiliyoruz ve dişçilikteki en yeni uygulamaları dahi sunabileceğimiz müşteri kesimleri mevcut. Yani bir yandan mesleki anlamda kendimi geliştirebilmem ve diğer yandan yeni gelişen ürün ve hizmetlerin mali boyutunu sorun etmeden uygulayabileceğim hasta portföyünün mevcut olması Bursa’da diş hekimliğinin gerçekten günümüzün en ileri boyutta temsil edilebilmesini sağlamakta. Öyle ki yurtdışından bizi tercih eden hastalarımızın sayısı her geçen yıl daha da artmakta.

6- Son zamanlarda “Estetik Diş Hekimliği” oldukça yaygın hale gelmeye başladı. Estetik diş hekimliğinin farkı nedir?

C-6- Aslında, estetik; diş hekimliğinin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Ancak günümüzde restoratif diş hekimliği dediğimiz yani eksik dişlerin tamamlanarak fonksiyonun sağlanması ya da koruyucu hekimlik dediğimiz, çürüklerin önlenmesi ve tedavisi gibi temel diş hekimliği hizmetleri çoğu klinikte ve devlet hastanelerinde sağlanmakta ancak estetik her zaman sağlanamayabilmektedir. Çünkü estetik denilen doğala yakınlık, gülümsememizi sağlayan güzellik biraz daha gayret ve bilgi istiyor.
Dişler göz önünde olan dokulardır, bilinçsizce de olsa karşımızdakinin önce gözlerine hemen ardından da dişlerine bakarız. Dolayısıyla dişlerdeki en basit bir bozukluk dahi karşımızdakinin gözüne çarpar ve bizim gülüşümüzü kısıtlar dolayısıyla bir özgüven eksikliği ve belkide sosyal yönden kısıtlanmalar kaçınılmaz olur.
Peki, yapılan her protez başarılı mıdır; işte bu çok göreceli bir kavram bence başarılıdır ama size göre değildir. Dolayısıyla öncelikle doğalın tanımının ne olduğunun ve kişiye göre farklılıkların ne derece olması gerektiğinin iyi bilinmesi gerekir. Yaradılışın her evresinde karşımıza çıkan altın oran kavramı dişlerin form ve boyutlarında da geçerlidir. Hatta dişlerin dudaklarla ve tüm yüzle ilişkisi dahi bu altın oran kavramına uyumludur. İşte estetik diş hekimi öncelikle bu orantılara çok dikkat eder. Sonrasında laboratuar aşamasında en uygun malzemeler kullanılarak ve gayet titizlikle yapılan çalışmalar yine aynı titizlikle ağızda gerekirse defalarca prova edildikten sonra önce hekimin ve sonrasında tabii ki hastanın beğenisi ve onay vermesiyle tamamlanmalıdır.

7- Çarpık ve eksik diş yapısı hastalar üzerinde nasıl bir etki bırakıyor?

C-7- Öncelikle çene gelişiminin olumsuz etkilenmemesi yönünden ve de beslenme ve konuşma fonksiyonlarının sağlanması yönünden dişlerin tam ve düzgün olması çok önemlidir. Aksi takdirde hem bu fonksiyonlar bozularak bireyin sağlıklı büyüme ve gelişimini olumsuz etkiler hem de sosyal problemlere hatta asosyalliğe dahi yol açabilecektir. O yüzden de özellikle çocuklarımızın büyüme çağı aşamasındayken çarpık dişlerin ortodontik tedavisi çok önemlidir. Gerçi ortodonti her yaşta uygulanabilmekte ancak oluşturduğu gelişimsel bozuklar tamamıyla tedavi edilemeyebilmektedir.
Kliniğimizde ortodontik tedavi uygulanabilmekte isteğe bağlı telsiz braketsiz ve tamamen şeffaf plaklarla da ortodonti yapılabilmektedir.

8- Ağız ve diş sağlığının korunması noktasında insanlar neler yapmalı?

C-8- Günde en az iki kez diş fırçalamak aslında yeterli olabilmekte ancak esas şart yılda bir kez hekim kontrolü yapılması gerekmektedir.

9- Son soru, size bir hasta müracaat ettiğinde, muayeneden tedavinin bittiği saate kadar geçen süreç nasıl işliyor?

C-9- Randevu sistemiz hastalarımızı bekletmeden kabul etme stratejisi üzerine kuruludur. Kliniğimizin geniş ve ferah bekleme odasında ancak bir çay-kahve içerek dinleneceğiniz bir süre beklersiniz. Muayene sonrasında planlanan işlerinizin maliyeti ve süreci hakkında bilgi verildikten sonra tedavi süreciniz başlar. Kanal tedavisi gibi birkaç seans süren işlemler dışında kaplamalar 7-10 gün arasında teslim edilebilmekte, implant üstü protezler ise implantların yerleştirilmesinden sonra yaklaşık 6 aylık iyileşme sürecinin beklenmesi gerekebilmektedir.
SAĞLIKLI GÜLÜŞLER DİLEĞİMLE… DİŞ HEKİMİ Dr. Zafer KÜREĞİBÜYÜK

Bilgi ve Randevu için Arayınız